grow_it_bonsai
grow_it_bonsai3grow_it_bonsai2

Grow it – Bonsai

Vypěstujte si vlastní bonsai s pomocí sady Grow it.

Přejít do eshopu

Kategorie: . Štítky: , , .

Popis produktu

Grow it – Bonsai

Díky našemu balíčku sami zjistíte, že pěstování bonsají vyžaduje nejen trpělivost, ale i oddanou péči. Každý ze stromků můžete vypěstovat přesně do takového tvaru jaký chcete – ten je potom spjat s vaší osobností.

Pomocí našeho návodu sami zjistíte jaké odlišnosti existují ve světě bonsají, odkud vlastně pochází a jak se o ně starat. Stane se z vás potom takový malý mistr přes bonsaje.

Pěstování bonsají  je díky Grow It jednoduché, vše potřebné najdete uvnitř balení. Součástí balení je i návod a základní informace o bonsajích a jejich historie. Unikátní balení Grow It je ideální jako dárek.

Bonsaje jsou opravdu jedinečnou ukázkou toho, co lze při dlouhodobé péči dokázat. Příklady malých rostlinek, které nedorůstají více než několik desítek centimetrů a přesto jsou staré desítky let jsou toho jasný důkazem. Pokud i vy obdivujete tuto formu umění a rádi byste si vyzkoušeli pěstování vlastní bonsaje, využijte tuto sadu.

Obsah balení:

  • 4x Balíčky semínek
  • 5x Startovacích květináčků z kokosových vláken
  • 5x Výživové hnojivo
  • 5x Značkovač k rostlinám
  • 1x Návod k pěstování
V balení najdete semena jehličnanů, které jsou velmi vhodné pro to, abyste z nich vypěstovali vlastní bonsai. Podmínkou k tomu, aby z nich nevyrostli klasické stromy či keře je však právě nutná speciální péče a starost o rostlinky.

Návod na pěstování:

Bonsaje můžete sázet během celého roku. Semena zasejte do kompostu asi 3 mm hluboko. Vhodné je po zasazení do květináčků zakrýt je igelitovým sáčkem a umístit na přímé světlo při teplotě asi 13-16 stupňů na 2-3 týdny.

Semena je dobré pro jejich lepší osvětlení sázet od sebe s dostatečně velkým intervalem. Hrubá semena sázíme jednotlivě, drobná semena rovnoměrně rozprašujeme, předběžně je smícháme s dvojitou dávkou mělkého suchého písku. Po zasetí semena pečlivě přimáčkneme destičkou a zasypeme měkkou půdou, o síle 2 až 3 krát větší, než je rozměr semínek.

Semena, která milují a potřebují světlo, však nezasypáváme. Nádobu se vsazenými semeny přikryjeme sklem nebo průhledným krytem, který umožňuje zachovat vlhkost a zabezpečuje přístup světla k semenům. Nádobu musíme rozmístit tak, aby i v nejchladnějším období měla dostatečný přísun tepla, např. u radiátoru ústředního topení. Zeminu musíme hlídat, aby nebyla vyschlá, ani příliš vlhká. Nedostatek vláhy i její nadměrnost totiž semenům škodí.