grow_it_chilli_papricky
grow_it_chilli_papricky2

Grow it – Chilli papričky

Nic pro tebe není dostatečně pálivé? Pokud jsi milovník ostrých papriček, tak jsi zde správně!

Přejít do eshopu

Popis produktu

Grow it – Chilli papričky

Chcete si okořenit jídlo vlastním kořením, které si vypěstujete? Díky našemu balíčku budete mít možnost se starat o pět druhů papriček, ale ne ledajakých. Jedná se o pět druhů z těch nejpálivějších chilli papriček.

Vše co potřebujete k vypěstování této sady naleznete uvnitř balení Grow It spolu s návodem.

Obsah balení

  • 1 x Pytlíček tabasco chilli
  • 1 x Pytlíček Tepin chilli semínek – jedna z nejpálivějších odrůd vůbec!
  • 1 x Pytlíček Maďarských Hot Wax chilli semínek
  • 1 x Pytlíček Jalapeno chilli semínek
  • 1 x Pytlíček Anaheim chilli semínek
  • 5x Květináč z kokosových vláken
  • 5x Výživové hnojivo
  • 5x Značkovač k rostlinám
  • 1x Návod k použití

Tabasco chilli papričky

Tabasco je většině z nás známé spíše jako koření, než jako samotná rostlina. Tato odrůda Chilli papriček pochází z Mexika. Je asi 35x slabší než nejpálivější chilli paprička na světě, ale asi 10x silnější než klasické chilli papričky. Dorůstá se výšky 60-150 cm (podle podmínek) a zraje zhruba 3 měsíce.

Tepin chilli papričky

Jedná se o velmi netypický druh Chilli papriček. Plody papriček Tepin nejsou typického vzhledu, ale jsou spíše kulaté, takže mohou připomínat malá rajčátka. Dozrávají asi 90 dnů, ovšem jedná se o trvalku, která může růst desítky let. Pálivost je až 100x vyšší než u klasických odrůd a 10x vyšší než u chilli papriček Tabasco.

Maďarské Hot Wax chilli papričky

Odrůda, která je známá tím, že se snadno pěstuje a tak si ji mnoho lidí pěstuje v truhlíku či v květináči v bytě. Pálivost je asi 20x vyšší než u klasických chilli. Můžete ji využívat jak čerstvou, tak naloženou.

Jalapenos chilli papričky

Nejpopulárnějším druhem papriček jsou nejspíše právě tyto chilli Jalapeno. Jedná se o klasickou odrůdu – tyto plody si můžete obvykle koupit i v obchodech. Chilli papričky Jalapeno se přidávají do jídel za čerstva nebo se nakládají do nálevů. Hodnota jejich pálivosti je 3500 – 6000 Scoville, takže jsou asi 80x slabší než papričky Tepin.

Anaheim chilli papričky

Nejslabší odrůda ze všech chilli papriček, které si v tomto balení můžete vypěstovat. Roste ve větších keřích, asi půl metru vysoko. Sklizeň bývá velká, trhat můžete papričky jak zelené tak i červené (jsou víc pálivé). Ze všech úvaděných druhů by měli dozrát nejdříve, asi za dva a půl měsíce.

Pěstování Chilli papriček

Instrukce při sázení:

Sázejte od března do dubna /ven/ nebo během celého roku uvnitř. Semínka zasaďte na povrch zeminy a pěstujte při teplotě 18-20 stupňů. Zemina by měla být vlhká a sazeničky by měli být na nepřímém slunci. V ideálních podmínkách vyklíčí rostlinky během 10 dnů.

Pěstování

Jakmile rostlinky povyrostou, rozsaďte je asi 45 cm od sebe/nebo jednotlivě do květináčů. Pravidelně je zalévejte v dobře propustné zemině a můžete přidat i hnojivo. Velké rostliny dejte na přímé slunce.