grow_it_kaktusy
grow_it_kaktusy2

Grow it – Kaktusy

Au, to píchá :) Vypěstujte si vlastní kaktus a objevte jejich kouzlo.

Přejít do eshopu

Kategorie: . Štítky: , , .

Popis produktu

Grow it – Kaktusy

Jedinečná dárková pěstitelská sada Grow It kaktusy nabízí balení semínek kaktusů, které vám můžou růst třeba na skalce nebo na pařeništi. Dále sada obsahuje samozřejmě květináče na kaktusy, ve kterých budou vaše rostlinky klíčit a trávit první týdny.

I přesto, že je pěstování a růst kaktusů běh na dlouhou trať, mají tyto neobvyklé rostlinky spoustu obdivovatelů a fanoušků. Právě těm je určena naše sada, ve které najdete semena těch nejznámějších a nejzajímavějších druhů kaktusů.

Zajímá vás jak kaktusy pěstovat?

Odpověď najdete také u nás. V balení je český návod, který vám poradí jak přesně kaktusy naklíčit a vysadit.

Vyzkoušejte si pěstování kaktusů sami. Vše co k vypěstování těchto vybraných druhů kaktusů potřebujete – zasadit semena a starat se o to, aby měly vždy dostatek vody a živin. Zkoumejte jednotlivé druhy kaktusů už od malého semínka, uvidíte, že vám přirostou k srdci.

Semínka zasadíte do předem připravených substrátových disků a umístíte je do 100 % ekologických květináčů z kokosových vláken. Zde je můžete nechat růst velmi dlouho, do té doby, než jejich kořenový systém obsadí celý prostor v květináči.

Pěstitelská sada kaktusů obsahuje toto:

  • 5 balíčků různých druhů kaktusů
  • 5 květináčků z kokosových vláken
  • 5 výživových disků z přírodního materiálu
  • 5 značkovačů k rostlinám
  • návod k použití

Semínka obsahují směs těchto druhů kaktusů

Carnegia gignates – Saguaro

Druh kaktusů, který pochází z jihu USA a severu Mexika. Roste do velkých rozměrů, takže může připomínat strom. Květy tohoto kaktusu jsou jedním ze symbolů Arizony – to proto, že kvete až ve věku desítek let.

Cylindropuntia imbricata

Velmi neobvyklý druh kaktusu, který u nás nepatří mezi ty nejznámější. Pochází také z pouští a polopouští na jihu USA a severu Mexika. Tento kaktus má stavbu spíše keřovitou až stromovitou, nejedná se o jeden rovný výhonek. Jeho pěstování je snadné a je určen i začátečníkům.

Ferocactus aconthodes

Ferocactus aconthodes je druh s extra velkými trny dorůstající do výšky asi 50 cm. Pochází z Mexika, proto má rád suchou a písčitou půdu a umístění na přímém slunci. Můžeme ho bez problémů pěstovat doma v bytě nebo ve skleníku, pouze ve vegetačním klidu (listopad-únor) vyžaduje nižší teplotu a méně zalévat.

A další…

Ferocactus wislenzii, Lemairocereus thurberi, Opuntis chtototica, Opuntis phaecantha a

Pachycereus pringlii

 

Návod na pěstování

Pokud chcete vysévat kaktusy ven, udělejte to v období od února do července. Sázení doma můžete udělat kdykoliv během celého roku. Semena zakryjte slabou vrstvou kompostu a udržujte jej vlhký, ale ne příliš.

V ideálním případě je můžete po vysetí zakrýt igelitovým sáčkem a umístit na slunné místo. Vyhněte se plastovým krabičkám do mrazáků, které nepropouští vzduch. V tenčích sáčcích se udrží dostatečná vlhkost a přitom může probíhat výměna vzduchu. Je důležité, aby zakryté osivo nebylo nikdy vystaveno na přímém slunci tak, aby v sáčku/krabičce narostli teploty tak, že by semínko mohlo uhynout.

Protože se jedná o směs kaktusových semen, různé typy kaktusů budou klíčit v jiném období. Všechny kaktusy klíčí v teplotě asi 21-24 ° C, ale pro rychlejší klíčení doporučujeme postupně zvyšovat teplotu v období dvou týdnů od 14 ° C až po 30 ° C po tom, co jste zpozorovali první klíčky kaktusů. Ideální pro klíčení kaktusů jsou skleníky.
Semena klíčí v ideálních podmínkách asi 2-12 týdnů, záleží na odrůdě rostliny.