grow_it_kava_caj
grow_it_kava_caj2

Grow it – Káva a čaj

Chcete si vypěstovat svoji vlastní kávu nebo čaj?

Přejít do eshopu

Kategorie: . Štítky: , , .

Popis produktu

Grow it – Káva a čaj

Každý si rád dá šálek dobrého čaje či kávy a co může být lepší, než si vypěstovat vlastní rostliny doma v obýváku?

Obsah balení

  • 1x Balíček kávových semen
  • 1x Balíček semen heřmánku
  • 5x Květináč z kokosových vláken
  • 5x Výživové hnojivo
  • 5x Značkovač k rostlinám
  • 1x Návod k použití

Pěstování čaje

V hodně zdrojích se píše, že čajovník je náročná rostlina, ale ve skutečnosti tomu tak vůbec není. Rostlince neprospívá sucho, nevadí ji občasné přelití. Doporučujeme rosit z důvodu vlhkosti.

Semena zasejte do vlhké zeminy do hloubky asi 1 cm, umístěte na tmavé místo o teplotě asi 15 stupňů Celsia. V ideálních podmínkách klíčení trvá měsíc až dva. Velmi vhodné je během klíčení denně vlhčit půdu.

Po vyklíčení přesaďte sazeničku do kyselé, vlhké půdy. Umístěte na slabé světlo a dodávejte dostatek vody, hlavně během letních měsíců. Vhodná je zálivka dešťovou vodou. Během chladných období omezte zálivku. Ve snaze udržet rostliny spíše suché, umístěte je v chladném období na chráněné místo – např. na verandu.

Pěstování kávovníku

Nevadí mu suchý vzduch, není příliš náročný na světlo, brzy a bohatě plodí. Semena ztrácejí velmi rychle svoji klíčivost a proto by neměla být starší než jeden měsíc.

Vyséváme je i s rohovitým endokarpem po 2 – 5 do květináčů naplněných normální zahradní zeminou, dostatečně propustnou a výživnou, vždy s půdní reakcí pod pH 7, to znamená kyselou půdu.

Optimální teplota pro klíčení se pohybuje mezi 25 – 28 °C, kdy semena klíčí za 2 – 3 týdny.

Po vytvoření prvního páru pravých listů se semenáče rozsazují do květináčů o průměru 10 cm a každým rokem  přesazujeme do květináčů s průměrem o 2-3 cm větším.

Během vegetace 1x za 14 dnů přihnojujeme nejlépe tekutými hnojivy. Slepičí nebo holubí trus je pro obsah vápníku nevhodný.

Rostlinu často zaléváme, ale nepřeléváme. Jeho velká listová plocha odpaří hodně vody. Nedostatečná zálivka spolu se špatnou výživou, pokud jej nehnojíme a pravidelně nepřesazujeme se projeví žloutnutím a opadem listů.

Rostlinu pěstujeme celoročně v bytě. Venku na slunci se lehce spálí a je dost citlivá na chlad, pokles teploty pod 12 °C má již za následek přerušení růstu.Teplotu pod 10 °C  nesnáší. Rovněž přímé slunce je pro něj zhoubné.