grow_it_masozravky
grow_it_masozravky2

Grow it – Masožravky

Otravují Vás mouchy? Pořiďte si masožravky a budete mít po starostech!

Přejít do eshopu

Kategorie: . Štítky: , , , .

Popis produktu

Grow it – Masožravky

Většina pěstitelů kupuje masožravky už jako vzrostlé rostliny. Buďte lepší! Vypěstujte si vlastní masožravky od semínka. Vše co je k tomu zapotřebí obsahuje právě tento balíček ovšem s výjimkou hmyzu ten si musíte dodat sami. V balení jsou dva druhy rostlin (mucholapka a láčkovka).

Masožravky jsou unikátní rostliny, které jen tak v přírodě nenajdete. Jejich pěstování přitom nemusí být ani příliš složité. S naší dárkovou sadou Grow It, v které najdete vše potřebné to určitě nebude potíž.

Obsah balení

  • 1x Pytlíček semínek odrůdy Venus Fly Trap
  • 1x Pytlíček semínek odrůdy Pitcher Plant
  • 5x Květináč z kokosových vláken
  • 5x Výživové hnojivo
  • 5x Značkovač k rostlinám
  • 1x Návod k použití 

Pěstování masožravek:

Rostliny můžete sázet během celého roku do vlhkého, ale ne bažinatého kompostu, který by neměl být nikdy suchý. Semínka rozesaďte po kompostu, kousek od sebe.

V ideálním případě je můžete po vysetí zakrýt igelitovým sáčkem a umístit na slunné místo při teplotě od 25-27 stupňů. Při klíčení by měla být vlhkost kolem 90%, dokud většina nevyklíčí což trvá asi od 20-40 dnů. Po tom, co rostliny povyrostou sejměte sáček a přesuňte je na dobré světlo.

Rozesazování mucholapek provádějte až po té, co mají zhruba 3-4 pravé lístky. U láčkovek to je v době, když už můžou být jako dostatečně velké samostatně rozděleny do květináčků. při rozesazování dodržujte vzdálenost od 22-30 cm od sebe, tak aby všechny měli dostatek světla. Sazeničky rostou pomalu.

Masožravky mají rády chladnou periodu asi 3 měsíce během roku, takže je ke začátkem zimy přesuňte na chladnější místo (5-10 stupňů), dokud nezačne nový růst na jaře. V tomto období by byl ideální by byl venkovní skleník. Je mnohem lepší zalévat rostlinky dešťovou nebo destilovanou vodou.